1. خانه
  2. مستندات
  3. اسکرپس تکنیکال
  4. چگونه مشخصات فنی را انتقال دهیم؟

چگونه مشخصات فنی را انتقال دهیم؟

اسکرپس تکنیکال یک افزودنی برای ربات اسکرپس که توسط برگ وردپرس ساخته و طراحی شده و قابلیتهایی از جمله انتقال مشخصات فنی، قابلیت ترجمه محتوا، پشتیبانی از قیمتهای فارسی، انتقال ویژگیها و … را به ربات اسکرپس اضافه میکند.

 

برای انتقال مشخصات فنی محصولات، بعد از نصب و فعال سازی افزونه ابتدا در تنظیمات این افزونه، گزینه “افزودن زبانه مشخصات فنی” را فعال کرده و سپس در هنگام ایجاد اسکرپس ابتدا یک اسکرپس برای توضیحات اصلی و تصاویر محصول با نوع نوشته “محصول” ایجاد میکنید و سپس از اسکرپس ایجاد شده کپی گرفته و در اسکرپس کپی شده نوع نوشته را به “اسکرپس تکنیکال” تغییر دهید.

How to transfer Technical Specifications - چگونه مشخصات فنی را انتقال دهیم؟

بعد از تغییر نوع نوشته به “اسکرپس تکنیکال” در قسمت محتوا بر روی گزینه “بر اساس منبع” کلیک کرده و در فیلد انتخابگر آن میبایست عبارت XPath مربوط به مشخصات فنی را وارد نمایید. برای بدست آوردن عبارت XPath ابتدا میتوانید با فیلد انتخابگر بخش توضیحات را از سایت مبدا انتخاب نمایید و سپس در عبارتی که در فیلد بدست می آید و معمولا به مانند عبارتهای زیر است تنها کافیست کلاس یا آی دی آن را به کلاس یا آی دی مشخصات فنی تغییر دهید:

 

//div[contains(concat (" ", normalize-space(@class), " "), " c-params ")]
//div[@id="tab-spec"]

 

برای بدست آوردن کلاس یا آی دی مشخصات فنی کافیست با ابزار اینسپکت المنت مرورگر در کدهای سایت مبدا (بخش مشخصات) آن را بیابید. برای آشنایی و یادگیری بهتر میتوانید آموزش ویدئویی موجود در فایل افزونه را مشاهده کنید. در نهایت اسکرپس را ایجاد کنید و منتظر باشید تا اسکرپس مشخصات فنی را به درون زبانه مشخصات فنی محصول مورد نظر انتقال دهد.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟ بله 2 خیر 6

چطور میتوانیم کمک کنیم؟