email before download - افزونه فارسی دریافت ایمیل قبل از دانلود Email Before Download

افزونه فارسی دریافت ایمیل قبل از دانلود Email Before Download

شاید برایتان پیش آمده باشد که بخواهید فایلی را از سایتهای دیگر دانلود کنید اما قبل از دانلود فایل می بایست ایملتان را وارد کرده باشید تا لینک دانلود برایتان ارسال شود. اینک افزونه ای که قصد معرفی آن را داریم و برای اولین بار برای این افزونه توسط برگ وردپرس، فایل زبان تعریف شده و فارسی سازی شده است تا شما دوستان بتوانید براحتی از آن استفاده کنید افزونه دریافت ایمیل قبل از دانلود Email Before Download نام دارد.

افزونه Email Before Download افزونه ای کاربردیست که به سادگی این کار برای شما انجام می دهد و شما می توانید با استفاده از آن فایلهای خود را در ازای دریافت ایمیل از کاربران برای دانلود در اختیار آنها قرار دهید. برای استفاده از این افزونه ما به دو افزونه ی دیگر نیز نیاز داریم تا بتوانیم این قابلیت را برای سایت وردپرسی خود فراهم کنیم.

افزونه های مورد نیاز

1- افزونه Email Before Download
2- افزونه Contact form 7
3- افزونه Download monitor

در واقع افزونه Email Before Download برای شناسایی فایلهای دانلود از افزونه Download monitor و برای ایجاد فرم ارسال لینک دانلود به ایمیل کاربر از افزونه Contact form 7 کمک خواهد گرفت. بنابراین پس از اینکه هر سه افزونه فوق را نصب و فعال کردید ابتدا فایل خود را با استفاده از افزونه Download monitor آپلود و ID آن را یادداشت کنید، سپس فرم ارسال لینک دانلود را در افزونه Contact form 7 ایجاد و ID آن را نیز به یاد داشته باشید در نهایت برای نمایش فرم ارسال لینک دانلود به ایمیل کاربر از شورت کد زیر در نوشته های خود استفاده کنید:

[email-download download_id="X" contact_form_id="Y"]

همانطور که مشاهده می کنید در شورتکد بالا به جای X باید id مربوط به فایل دانلودی و به جای Y نیز id مربوط به فرم تماسی که در افزونه Contact form 7 ایجاد کردید را وارد کنید. در نتیجه امکان دریافت ایمیل قبل از دانلود برای شما فراهم خواهد شد.

ادامه مطلب